חשק מיני בירידה מה עושים? אם אתה מרגיש שהתשוקה המינית שלך פחתה משמעותית או שאתה מרגיש לחץ או אומלל, עליך לטפל בשורשים הפיזיים והרגשיים של הליבידו הנמוך שלך. הפרעות עוררות יכולות להפחית את החשק המיני שלך, בעוד שבעיות חוזרות ונשנות כגון דיכאון, חרדה או דיכאון – כגון תסמינים – יכולות להרוג את הרצון שלך למין.

אם הבעיות ארוכות הטווח הללו נראות בלתי משתנות, זה יכול להיות בגלל חוסר מוטיבציה להתרגש, סימפטום של דיכאון או חרדה ו / או דיכאון. אם המטופל סובל מבעיות בחשק מיני או נכנס לקשר מיני חדש, אל תפסול אפשרויות אחרות לרצונות מיניים נמוכים. אחד הדברים החשובים ביותר שעליהם לדבר עם הרופא שלך הוא היעדר תרופות. אין כדורי הליבידו המאושרים על ידי ה- FDA לגברים, אם כי ישנן כמה תרופות לנשים, כגון ברמלנוטיד, תרופה נוגדת דיכאון שאינה סטרואידית, ויש "גלולת ליבידו" המאושרת על ידי ה- FDA לכל הגברים. כאשר הנטיות המיניות של אישה פחתו או שהיא תמיד נלחמה בתשוקה מינית, מותר להשתמש בסוטיידים של premelanin.

אין שום עדות לכך שהפרעה של תשוקה מינית היא הפרעה אמיתית, אך בהחלט יש נשים המוטלות על ידי חשק מיני נמוך. תשוקה מינית היא ספקטרום, מה שאומר שאתה לא תמיד "נורמלי" כשמדובר בתדירות שאתה רוצה לקיים יחסי מין. אם יש לך הרבה רצונות מיניים, פנטזיות, מחשבות אירוטיות ויש לך אותם לעתים קרובות, רצונות אלה הם נורמליים לחלוטין כל עוד הם מבורכים ונעימים ואינם גורמים למצוקה במערכת היחסים שלך. ישנם הבדלים רבים בין מה שיהיה דחף מיני רגיל לבין מה שהוא נורמלי לדחף המיני של האישה. תחושות החשק המיני שלך הן אינדיקטור טוב לכך שהדחף המיני הרגיל שלך הוא בעיה או בעיה שיש לפתור.

תסמינים של HSDD כוללים תגובה מופחתת לגירוי, ירידה במחשבות ובפנטזיות מיניות ספונטניות, חוסר יכולת לשמור על עניין במין, קושי לשמור על עוררות מינית וקושי ליזום יחסי מין. בעיקרון, זה די שכיח שאתה מושפע בדרכים שונות, כגון דיכאון, חרדה, דיכאון כמו תסמינים או שילוב של שלושתם. כמו כן, H SDD כרוך תמיד ברמות גבוהות של לחץ, מה שעלול להשפיע לרעה על הדחף המיני שלך ועל היכולת לאורגזמה, שניהם חיוניים לאבחון.

אובדן תשוקה מינית יכול להתחיל בתמימות ומובנת, אך לאחר מכן יכול להפוך למשהו גדול יותר, הכרוך בכל יחסך לאהבה. אם יש לך דחף שגורם לך להיות לא נעים ובלתי נשלט, רצון גבוה במיוחד למין יכול להיות מצב פסיכולוגי, גם אם אתה מקיים יחסי מין שוב ושוב ומסתפק בכך.

האופן שבו התשוקה המינית והעוררות מעורבים לעתים קרובות רק מוסיף לבלבול. כיום, ישנם סקסולוגים שאף דנים בשאלה האם מדובר בכלל בשני דברים נפרדים וכיצד הם מעורבים זה בזה. במה נבדלים התשוקות המיניות הנשיות מגירוי מיני וכיצד אנו מגדירים אותם?

היבט בעייתי במיוחד במאמץ זה הוא שתשוקה מינית נמוכה אצל נשים מוגדרת כהפרעה רפואית שיש לטפל בה. זה נקרא הפרעה היפו-אקטיבית של תשוקה מינית אצל גברים ומאובחנת כאשר תסמיני האישה אינם נובעים מחוסר עוררות מינית, אלא מרמה נמוכה של חשק לפעילות מינית.

אם לגבר יש בעיה מינית שמובילה לשינויים בחשק המיני, טיפול במצב זה יכול להוביל לשיפור משני בחשק המיני.

אין להתבלבל בין תשוקה מינית מופחתת לבין הפרעה דומה המכונה הפרעת עוררות מינית נשית, המתייחסת לחוסר היכולת להתעורר מינית למרות גירוי גופני הולם. מטריד שיש חוסר רצון מתמשך וחוזר על עצמו, כמתואר על ידי איגוד הפסיכולוגים האמריקני (APA) והמכון הלאומי לבריאות הנפש (NIMH). אובדן זה, הנקרא גם הפרעת תשוקה מינית היפואקטיבית (HSDD), מאופיין בהיעדר מחשבות, תחושות ו / או עוררות מינית מול גירוי פיזי או נפשי של הדגדגן, הפין או הנרתיק. ניתן לאבחן הפרעת תשוקה מינית היפו פעילה כאשר חשיבה מינית או רצון נעדרים לעיתים קרובות או כאשר היעדרות או תחושה גורמים למצוקה אישית.

הפרעת תשוקה מינית היפואקטיבית, המאופיינת בחוסר עניין במין, כוללת סלידה מינית בנוסף להפרעת תשוקה מינית היפו-אקטיבית.

בצורות קיצוניות של סלידה מינית, לאדם חסר תשוקה מינית או שהוא מוצא דוחה ואין לו שום עניין בכך. אם לאישה יש חשק מיני נמוך וחשק מיני נמוך, או אם מטרידים אותה, היא עלולה לסבול ממחלה הנקראת הפרעת רצון מיני היפואקטיבי (HSDD). DSM-5 מגדיר "סלידה מינית" כחוסר חשק לפעילות מינית או תגובה שלילית לפעילות מינית רצויה. אישה עם עניין מיני מופחת עשויה שלא להתעורר מכיוון שהיא חסרה עניין בכך, על פי איגוד הפסיכולוגים האמריקני.

חשק מיני
חשק מיני צילום pixbay

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *