אינטימיות. כשאנחנו מדברים על אינטימיות בזוגיות רומנטית, אנחנו בדרך כלל חושבים להחזיק ידיים, להתנשק, לחבק ולנשק. אך גם באמצע החיים אנו מחפשים קרבה לחברים ובני משפחה ומחפשים אותם בקשר עמוק יותר עם בני זוגנו לחיים.

אינטימיות

אינטימיות במערכות יחסים יוצרת אמון. והיא רגע הפתיחות בין אנשים שבונה זה את זה. אחרי הכל. למערכות יחסים בריאות יש רצון עז להמשיך ללא הגבלת זמן. מה שמאפשר לששת מרכיבי האינטימיות האחרים להמשיך ולצמוח. אז נוכל להעמיק ולהיות יותר אוהבים במערכות היחסים שלנו ולבנות על האמון הזה.

סקס ורומנטיקה עשויים לעלות בראש לראשונה. אך אינטימיות ממלאת תפקיד גם בסוגים אחרים של מערכות יחסים. חלק מהמיניות. יכול לכלול יכולת לאהוב ולטפח זה את זה באמצעות יחסי מין או סוג אחר.

אינטימיות רגשית חשובה לא פחות.

אך לפעמים ניתן לטפל בה באופן שונה ממינית. בעוד שאנשים המעורבים מינית עשויים שלא לבחור לחלוק את מחשבותיהם ורגשותיהם הפנימיים ביותר עם מי שמערב אותם מינית. חיבור רגשי יכול להתרחש לצד המיניי. ואילו מערכת יחסים מינית יכולה להיות מערכת יחסים שאין בה רמה גבוהה , כמו מערכת יחסים רומנטית.

אדם שחי בפחד מאינטימיות אינו יכול להיות פגיע ולהראות את האני האמיתי שלו לחברים קרובים וקרובים. שמירה על השקפת בן הזוג עליו כחבר אינטימי או מיני, גם כשיש אכזבות ותסכולים, היא סימן לאינטימיות בוגרת ולזוגיות בריאה.

זכרו שפחד יכול גם להרים את הראש, באופן שטחי או לא, במערכת יחסים שאדם מעריך. אם אתה מצליח לשמח אחרים מאוד, סביר יותר שתצליח לגרום למערכת היחסים האינטימית שלך לעבוד.

האינטימיות היא לב ליבה של מערכת יחסים חזקה, ומין במערכת יחסים אוהבת צריך להיות סימן לכך שאינטימיות באה ממקום של אהבה וחיבור. אמנם המשיכה פיזית חיונית למערכת יחסים רומנטית כגורם העיקרי המבדיל אותה מסוגים אחרים של מערכות יחסים, אך קידום אינטימי רגשית יכול להיות חשוב לא פחות, אם לא יותר מכך. אם אינך מעוניין עדיין באינטימיות גופנית אך מרגיש צורך בתשומת לב פיזית, יידע את בן / בת הזוג אם אתה זקוק לה, גם אם הוא או היא אינם מעוניינים בכך.

אם אתם מבקשים עזרה מקצועית בנושאים אינטימיים, עליכם לנקוט בסולם הפחד מפני אינטימיות (FIS) כאשר אתם מבקשים זאת. למרות שהשניים יכולים להיות קשורים זה בזה, הפחד מאינטימיות נפרד מפחד ופגיעות וממלא תפקיד חשוב בפיתוח מערכת יחסים בריאה ובמערכות יחסים עם אנשים אחרים.

אינטימיות פיזית יכולה לכלול גם להיות במרחב האישי של האדם, כמו להחזיק ידיים, להתנשק, לגעת, לחבק או להתנשק.

להיות אינטימי מינית יכול גם לעורר פחד מאינטימיות אצל אנשים אחרים, במיוחד במערכות יחסים.

אינטימיות מחייבת שהיחסים בינינו יהיו איכשהו שונים מהיחסים שלנו עם כולם. חסרה לנו היכולת להבחין בינינו לבין אחרים, מצב שהוא שונה מאינטימיות, למרות שרגשותינו דומים לקרבה. דרך נוספת לחשוב על אינטימיות היא לחשוב איך אנחנו רוצים שבן הזוג שלנו ירגיש ואיזה קשר קרוב אנו רוצים לקבל בתמורה. במעגל זה אנו מעריכים את הגבול בין אינטימיות פיזית לצורות אינטימיות אחרות, כמו אינטימיות מינית.

זה פרדוקסלי, כי אינטימיות מינית יכולה לקדם אינטימיות רגשית, אך בלעדיה הקשר המיני מגיע לגבולותיו. כדי להחמיר את המצב, אנו חווים למעשה חוסר אינטימיות עמוק. הכישרונות התרבותיים והמסחור שלנו הפרידו בין מין לאינטימיות, במטרה להגביר את מידת החסך והאינטימיות שאנו חווים בפועל.

מחקר משנת 2020 מראה כי פורנוגרפיה הומוסקסואלית מייצגת יותר מ 80% מכלל הפעילות המינית בין גברים ונשים בארה"ב.

בשפה יומיומית, אינטימיות משמשת לעתים קרובות כמונח המתייחס לקרבה מאוד לאדם אחר, אך המונח משמש לעתים גם להתייחס לכל אינטראקציה מינית. אינטימיות לא חייבת להיות מינית, והמעשה עצמו מיותר לחלוטין לחוות אינטימיות. אינטימיות עם בן / בת הזוג שלך דורשת פתיחות וכנות, ובמצב זה של אינטימיות צומח מין גדול. אתה יכול להגיע לרמות עמוקות של אינטימיות אינטימית במהלך יחסי מין, אבל אתה יכול להיות אינטימי גם בדרכים אחרות.

בסופו של דבר, אינטימיות רגשית יוצרת את התחושה שאתה מוכן לסכן את הקשר בעצמך, וזו תחושה שכדאי לסכן את מערכת היחסים שלך.

אינטימיות
אינטימיות צילום Pixbay

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *